Aby nasze rolety służyły nam jak najdłużej, trzeba o nie dbać. Każdy zaniedbany sprzęt będzie krócej służył, dlatego dbanie o niego jest takie ważne. Czyszczenie rolet materiałowych jest bardzo proste.

Regularne czyszczenie

Kurz trzeba ścierać z mebli co kilka dni. Ten sam problem dopada i rolety materiałowe. Osadza się na nich kurz, który warto jest regularnie ścierać. Do sprzątania świetnie posłuży szczotka do kurzu. Jeśli posiadasz odkurzacz z regulacją mocy, to warto jest z niego skorzystać. Trzeba założyć specjalną końcówkę w kształcie szczotki, która powinna być w zestawie odkurzacza. Następnie zmniejszyć moc i delikatnie odkurzyć. Przynajmniej raz w tygodniu warto jest posprzątać rolety materiałowe, ponieważ kurz, który wniknie w tkaninę będzie ciężej zmyć. Regularne sprzątanie pozostawi rolety na długi czas w idealnym stanie.

Mycie rolet

Jeśli kurz wniknął w tkaninę lub są one zaplamione, warto jest przemyć roletę. Do tego najlepiej użyć wilgotnej szmatki lub gąbki z odrobiną delikatnego detergentu. Najlepszym wyborem będzie mydło lub płyn do mycia naczyń, ponieważ nie zostawią one po sobie śladu. Przy myciu nie można zbyt mocno pocierać, aby nie uszkodzić materiału. Najlepiej do mycia sprawdzi się ściereczka z mikrofibry. Przed myciem warto jest spróbować zmyć plamę gumką do ścierania. Wielu osobom oszczędziło to prania rolet.

Mechanizm rolet

Warto jest również zadbać o cały mechanizm rolet. Wystarczy go przecierać wilgotną ściereczką. Dzięki temu posłuży nam o wiele dłużej i będziemy mogli być pewniejsi, że nic się nie zepsuje.