Wiele osób przed wyjściem do sklepu zastanawia się, jaki kolor zasłon będzie pasował do danego pomieszczenia. Duże znaczenie ma kolor ścian, ponieważ wszystko się musi ładnie komponować. Jak wybrać najlepszy kolor zasłon?

Jasne pokoje

Wybierając zasłony musimy mieć na uwadze wystrój pokoju. Wybór złej osłony okna nie wchodzi w grę. Użytkownik pokoju musi być zadowolony z wyglądu wnętrza. Posiadając pokój w jasnych kolorach praktycznie każda zasłona będzie pasowała. Również odcienie szarości powodują, że wybór zasłony nie jest aż tak problematyczny. Warto jest wtedy zastosować delikatne kolory różu, brązu, lub zwykłe białe zasłony. Z pewnością będą pasowały do wnętrza. Możemy również pomyśleć nad wyborem zasłon z tkanin strukturalnych. Ładny kolor doda wnętrzu uroku. Można również celować w kontrasty, lecz wszystko zależy od indywidualnych ambicji.

Kolorowe pokoje

Wiele pokoi malujemy na różne kolory. Nie zostawimy przecież pokoju dziecka białego czy szarego. Potrzebuje ono kolorowego pokoju, w który będzie czuć się przyjemnie. Wybór zasłon do takich pokoi jest dosyć prosty. Przeważne celuje się w białe zasłony. Pasują one do każdego kolorowego pomieszczenia. Często można zauważyć kolorowe wstawki, które świetnie wyglądają. Idealnie sprawdzą się jako dodatek. Jedynie biały kolor ścian może nie być odpowiedni do białych zasłon. Jest jedna zasada, która mówi, żeby nie zakładać zasłon takich jak kolor ścian.