Żaluzje drewniane stają się coraz popularniejsze. Wyglądają stylowo i coraz częściej są używane w nowoczesnych pomieszczeniach. Wiele osób chwali materiał, z jakiego są wykonane i na wytrzymałość. Warto jest zapoznać się z zaletami i wadami drewnianych żaluzji przed zakupem.

Zalety

Regulacja przepływem światła – dużą zaletą drewnianych rolet jest możliwość regulacji przepływu światła. Można je całkowicie zamknąć, aby skutecznie zaciemniały pomieszczenie. 

Elegancja – drewno dodaje każdemu elementowi eleganckiego wyglądu. To samo tyczy się drewnianych żaluzji, które świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu. Projektanci wnętrz często wykorzystują ją w nowoczesnych mieszkaniach. 

Długa żywotność – drewniane żaluzje wytrzymują wiele lat przez materiał, z którego są zrobione. Nie trzeba się martwić, że w kolejnym sezonie będzie trzeba je zmieniać. Można w nie bez obawy inwestować.

Wytrzymałość – drewniane lamele są pokryte specjalną substancją, która uodparnia drewno na wilgoć. Nie musimy się obawiać zniszczenia materiału przez wodę. Dużym plusem jest również odporność na zmiany temperatur czy promieniowanie UV. Żaluzje są bardzo wytrzymałe, więc nie trzeba się obawiać ich uszkodzenia.

Wady

Jakość tanich żaluzji – wiele osób kupuje żaluzje w marketach. Jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Produkty w marketach są robione hurtowo, przez co można się spotkać ze słabymi żaluzjami. Nie dość, że klient będzie zły, to jeszcze takie marketowe produkty psują opinie dobrych małych firm.