W okresie letnim jesteśmy skazani na wysokie temperatury. Nie wpływają one korzystnie na naszą wydajność. W dodatku dochodzi jeszcze słońce, które nas razi, a przy tym jego nadmiar szkodzi naszej skórze. A jak słońce ma wpływa na nasze rolety?

Wpływ słońca

W dni urlopowe człowiek chce wysokich temperatur i dużo słońca. Jednak będąc w pracy jest odwrotnie. Wysokie temperatury przeszkadzają w efektywności. Nie chce się myśleć, człowiek myśli tylko o schłodzeniu. Wracając do domu chcemy odpocząć od wysokich temperatur, ale… No właśnie, posiadając rolety możemy zaciemnić pomieszczenie, dzięki czemu promienie słoneczne nie będą nas razić. Jednak powstaje inny problem. Mieszkanie jest strasznie nagrzane. Rolety przyjmują duże ilości ciepła, które ogrzewają pomieszczenia. Odsłonięcie ich jedynie pogarsza efekt.

Jak się zabezpieczyć?

W porach letnich ciężko jest walczyć ze słońcem. Jednak jest kilka sposobów, które pomogą nam ochłodzić mieszkanie do przyjemnych temperatur. Rolety materiałowe szybko się nagrzewają, dlatego świetnym pomysłem będzie montaż żaluzji. Można dzięki nim zmniejszyć temperatury w pomieszczeniach. Regulacja jest dużo lepsza niż w roletach, ponieważ można regulować kąt nachylenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu część światła może wpadać do pomieszczenia, dlatego rolety nie będą nagrzewać się aż tak mocno. Dobrym pomysłem jest również wybór jasnych kolorów. Odbijają one promienie słoneczne, dzięki czemu nie będą się nagrzewać.

Podsumowanie

Latem warto jest wybierać jasne kolory rolet. Odbijają one promienie słoneczne. Dobrą opcją jest również montaż żaluzji, które umożliwiają lepszą regulację.