W dzisiejszych czasach mamy wiele opcji do osłonięcia okna. Firany stają się coraz mniej popularne i większość ludzi stawia na rolety. Na rynku jest ich wiele, dlatego możliwość aranżacji wnętrza jest bardzo duża. Jednak jakie z nich sprawdzą się do zabezpieczenia przed słońcem?

Rolety rzymskie

Rolety są popularną opcją osłonięcia okien. Jest ich wiele rodzajów, dzięki czemu można wybrać sobie odpowiednie do danego pomieszczenia. Jednym z nich są rolety rzymskie, które świetnie się sprawdzają w codziennym użytkowaniu. Ich wygląd skusił nie jednego klienta. Rolety rzymskie chronią pomieszczenie przed ostrym słońcem nie zaciemniając aż tak mocno pomieszczenia. W pokoju jest jasno, dzięki czemu nie musimy używać światła sztucznego.

Rolety dzień/noc

Wybierając rolety dzień/noc stawiamy na uniwersalność. Ładnie wyglądają i są często montowane przez użytkowników, którzy lubią popołudniowe drzemki. Ich działanie możemy porównać do działania żaluzji, ponieważ charakteryzują się swobodną regulacją światła. W zależności od naszych potrzeb możemy zaciemnić pomieszczenie lub je rozświetlić.

Rolety materiałowe

Rolety materiałowe różnią się od poprzedników. Mogą być montowane do ramy okiennej lub do ściany. Posiadają bogatą paletę kolorów. W zależności od jego wyboru możemy uzyskać różne efekty. Jasne kolory będą lekko rozświetlać pokój, natomiast ciemne pozwolą na uzyskanie ciemniejszej scenerii. Dużą zaletą rolet materiałowych jest możliwość osłonięcia dużych powierzchni, dzięki czemu łatwiej uchronić się przed słońcem.