Przy okazji każdego większego święta dekorujemy wnętrze i zewnętrze domu. Taka jest tradycja i w sumie to bardzo pozytywne zjawisko, bo życie staje się piękniejsze. Wokół nas wszystko przypomina, że mamy się cieszyć i w zasadzie tak jest.

Co najczęściej dekorujemy?

Przede wszystkim robimy najróżniejsze stroiki i umieszczamy we wszelkich pomieszczeniach. Na Boże Narodzenie umieszczamy też stroik na drzwiach wejściowych. Staramy się, aby zapalona choinka była widoczna przez okno z ulicy.

Co robimy gdy zbliża się Wielkanoc?

Przede wszystkim zaopatrujemy się w przedmioty tematycznie związane z tymi świętami. Są to malowane jajka, koszyczki, małe zajączki i kwiaty z przewagą koloru jasnozielonego. W pewnym momencie wpadamy na pomysł jak udekorować okna na Wielkanoc. Mamy do dyspozycji kolorowe kalkomanie do nalepienia na szybie, przedstawiające żółte żonkile w towarzystwie białych bazi. Możemy też pozawieszać malowane wydmuszki z jajek poniżej rolet rzymskich, tak aby były widoczne z zewnątrz. Kto potrafi robić na szydełku może wykonać żółtego kurczaka i powiesić taką ozdobę na środku okna. Bardzo na czasie ostatnio jest komponowanie wielkanocnych drzewek. Przypomina to bukiet kilku gałązek z pozawieszanymi, malowanymi jajkami. Można je umieścić na parapecie okna.