Aranżując pomieszczenie bardzo często stajemy przed trudnym wyborem co wybrać, aby spełniało nasze oczekiwania i tworzyło spójną całość.  Powszechnie wiadomo, że dekoracja okna ma duże znaczenie. Określa wnętrze oraz styl mieszkania.

Zasłony w ostatnich czasach stanowią jedną z najmodniejszych dekoracji okiennych. Przy wyborze zasłon warto się zastanowić, jaką funkcję mają pełnić. Coraz częściej decydujemy się na zasłony zaciemniające. Mogą one spokojnie zastąpić rolety czy żaluzje. Zasłony wykonane są najczęściej z grubych i ciemnych materiałów. Ciemny kolor jest kojarzony z elegancja i klasą. Dzięki odpowiedniej grubości tkaniny zapewnia całkowite lub częściowe zaciemnienie pomieszczenia.

Zasłona posiada właściwości termiczne i akustyczne izolacji, co przekłada się na ograniczenie hałasu z zewnątrz. Ogranicza przepływ promieni słonecznych oraz pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu optymalnej temperatury, przez co chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Ciemne zasłony najlepiej będą pasować do dużych pomieszczeń, ponieważ ciemne kolory optycznie zmniejszają pokój. Jest do zasłona dla osób, którzy cenią sobie spokój i prywatność. Zasłony prezentują się bardzo stylowo i oryginalnie.