Dekoracja okna jest tak samo ważna, jak wyposażenie całego domu. Razem muszą tworzyć spójną całość, która podkreślają charakter wnętrza. Odpowiednio dobrane zasłony potrafią ożywić i optycznie powiększyć wnętrze.

Modne zasłony doskonale sprawdzają się w nowoczesnym wnętrzu. Na rynku istnieją różne rodzaje zasłon. W zależności, od ich funkcji wyróżniamy zasłony zaciemniające, które są uszyte z grubszych materiałów, które chronią nas przed słońcem w upalne dni i zapewniają nam prywatność wieczorem. Zasłony dekoracyjne tak jak sama nazwa wskazuje pełnią charakter ozdobny wnętrza, które stanie się miłe i przytulne. Kolejnym co raz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem są zasłony panelowe, które sprawią, że mieszkanie zrobi się bardziej glamour. Kolor oraz rodzaj materiału należy dobrać do stylu pomieszczenia.

W nowoczesnych wnętrzach warto postawić na zasłony z lekkich i gładkich materiałów w jednolitych kolorach, natomiast w stylu rustykalnym doskonale sprawdzają się zasłony w mocnych akcentach. Dzięki wykorzystaniu jasnych kolorów możemy optycznie powiększyć pomieszczenie, dlatego warto o tym pamiętać.