Rolety i żaluzje stanowią doskonały element dekoracyjny okna w pomieszczeniu, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić firany czy zasłony. Zastanawiasz się co lepiej wybrać? W dzisiejszych czasach rolety i żaluzje wykonane są z różnych materiałów. Wybór musi być dobrze przemyślany, ponieważ będzie mieć to wpływ na wystrój pomieszczenia. Dzięki jego odpowiedniej aranżacji można nadać mu odpowiedni charakter w zależności od przeznaczenia.

Najczęściej wybierane są rolety materiałowe. Dobrze dobrany materiał gwarantuje spokój i prywatność. Jest łatwa w montażu, dlatego w każdej chwili możemy zdecydować się na ich powieszenie bez dodatkowej pomocy.

Decydując się na żaluzje drewniane możesz stworzyć designerskie wnętrze, z charakterem. Obecnie dostępna jest na rynku szeroka paleta dostępnych kolorów i motywów, dzięki czemu mamy szerokie spektrum możliwości. Rolety drewniane to najmodniejszy trend ostatnich czasów, który doskonale sprawdza się we wnętrzach skandynawskich i minimalistycznych. Dzięki zastosowaniu drewnianej konstrukcji są bardzo wytrzymałe i oryginalne. Rolety dają możliwość regulacji wpuszczanego światła do pomieszczenia.