Montaż rolet rzymskich jest bardzo prosty i szybki, dlatego bez żadnego problemu można je samodzielnie zainstalować w ciągu kilku chwil!

Montaż rolet rzymskich do ściany
Do zamontowanie rolety rzymskiej do ściany konieczne będą wkręty i wsporniki, które najczęściej znajdują się wewnątrz opakowania zamówionej rolety. Przed przystąpieniem do instalacji należy zmierzyć przestrzeń dookoła okna, aby rolety miały odpowiednią ilość miejsca do prawidłowego działania. Do szerokości wnęki okiennej należy dodać kilka centymetrów z każdej strony oraz około 35 centymetrów do długości. Kolejną czynnością jest wywiercenie otworów w ścianie i wkręcenie w nie kołków rozporowych. Do nich z kolei należy zamontować dwa klipsy, których zadaniem jest podtrzymanie szyny rolety.

Montaż rolety rzymskiej do ramy okna

Nieco inaczej instaluje się roletę rzymską do okna. Tę metodę stosuje się, gdy w pomieszczeniu nie ma wystarczającej przestrzeni nad oknem. Specjalne mocowanie należy umieścić na ramie okna i kolejno dokręcić za pomocą śrubokrętu. Następnie na przymocowane uchwyty wystarczy nałożyć szynę z roletą.