Ozdoby okienne w postaci rolet, zasłon, firan czy plis są już elementami niezbędnymi w każdym domu. Te ostatnie wchodzą znowu do łask, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach.

Urządzając mieszkanie jak i dom, dużą wagę musimy zwrócić na detale. Wbrew pozorom to one dopełniają całości. Dlatego nie możemy zapomnieć o wystroju naszych okien.

Dużo osób, zwłaszcza młodych rezygnuje z firan i zasłon. Chcą, aby jak najwięcej światła wpadało do środka pomieszczenia. Nie chcą jednak rezygnować z intymności, zwłaszcza wieczorem. Z pomocą przychodzą plisy, które zapewnią odizolowanie się od reszty świata, oraz przysłonią okno podczas rażących promieni słonecznych. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, z racji swojej budowy. Możemy je regulować zarówno od góry jak i od dołu naszego okna. Dzięki temu możemy przyciemnić tylko daną część okna, zapewniając tym samym dostęp do naturalnego światła.

Plisy są bardzo lekkie, dlatego nie przytłoczą wnętrza swoją konstrukcją. A z racji swojej prostej budowy doskonale wpisują się w klimat nowoczesnego stylu. Co nie oznacza, że tylko do niego pasują. Najbardziej popularne odcienie to czerń, szarość i biel.