O tym jak barwy wpływają na nasze samopoczucie doskonale wiemy. To samo tyczy się wnętrz, w których przebywamy. Dlatego też mamy tak dużą różnorodność wzorów, faktur a przede wszystkim kolorów zasłon.

Jak ważny jest wybór odpowiedniego koloru?

Bardzo istotne jest właściwe dopasowanie barw. Nie chcemy, aby pomieszczenie wyglądało na nieprzemyślane. Nie może w nim się za dużo dziać. Zbyt duża różnorodność i ilość mogą doprowadzić do totalnego chaosu. Natomiast za ciemny kolor zasłon w pomieszczeniu o małym natężeniu promieni słonecznych, może spowodować ponurość. Należy brać pod uwagę odcień mebli i podłogi, ilość docierającego światła oraz rozmiar pomieszczenia.

Magia kolorowych zasłon.

Przede wszystkim mogą on zupełnie odmienić wygląd pokoju. Rozjaśnić go. Sprawdzić, że jest on bardziej przytulny. Nadać elegancji i klasy. Zasłony mogą stanowić wyrazisty element, nadając charakteru pomieszczeniu. Jak również stanowić jego integralną część. Uwydatnić panujący w nim styl bądź tworzyć dopasowaną całość.

Kolory nadają wnętrzu charakteru, napawają Nas do życia oraz relaksują. Warto więc wybrać taki, który najbardziej Nam odpowiada, pasując zarówno do pomieszczenia oraz stylu w nim panującego.