Rolety mogą zastąpić nam zasłony ale również firany. Można je znaleźć w większości domów czy też biur. Pełnią one wiele funkcji. Często jednak po zakupie nie jesteśmy zadowoleni, coś nie pasuje, jest za małe bądź za duże. Jak więc uniknąć błędów przy wyborze rolet?

Przede wszystkim musimy zastanowić do jakiego pomieszczenia je wybieramy. Od tego zależy jaką mają one pełnić funkcję. Do sypialni będą zaciemniające, natomiast inne będą do kuchni czy łazienki.

błędy w wieszaniu rolet

Po drugie należy wybrać rodzaj. Dostępne są rolety materiałowe, rzymskie, dzień-noc.

Zastanów się nad materiałem, z którego mają być wykonane. Możemy wybrać półprzezroczyste, transparentne bądź o grubym splocie, które zupełnie zasłonią nam światło. Tkanina tez jest istotna. Bawełniane, z lnu czy jedwabiu, użyte w roletach rzymskich można wyprać. Sztuczne pokryte są dodatkową powłoką, do której nie przywiera aż tak bardzo kurz.

Kolejną rzeczą, jest nasłonecznienie pomieszczenia. W pomieszczeniach, w których często przesiadujemy, warto wybrać rolety z dodatkową powłoką, która odbija światło, przez co pomieszczenie nie nagrzewa się aż tak bardzo.