Powiedzieć można, że żaluzje zostały wyparte przez rolety. Wbrew pozorom wracają one do łaska. Spotkać je można głównie w nowoczesnych wnętrzach

Żaluzje pełnia dwie role. Po pierwsze osłaniają przed nadmiernym światłem bądź zupełnie odcinają do niego dostęp. Zastąpią również firankę. Dzięki swojej budowie w delikatny sposób przysłonią wnętrze pomieszczenia wpuszczając tym samym promienie słoneczne.

Na rynku dostępnych mamy kilka rodzajów żaluzji. Możemy wybrać kolor oraz materiał, z którego mają być wykonane, od drewna po aluminium. Dzięki czemu możemy dopasować je do wielu wnętrz. Wybierając białe żaluzje sprawimy, że będą one tłem dla jasnych pomieszczeń. Sprawdzą, się chyba w każdym stylu, od rustykalnego, marynistycznego do eleganckiego, aż po nowoczesny.

W ostaniem stylu przezywają swoje odrodzenie. Dlaczego? Stawia się tam głównie na prostotę, dużo prostych kształtów, surowość jak metal, beton, drewno oraz duże połacie szkła. Zazwyczaj nie wiesza się ty już firan oraz zasłon. Ale jednak chcemy, mieć chodź trochę prywatności, zwłaszcza wieczorem. Idealnym rozwiązaniem będą zatem żaluzje. Dobierając je w kolorze ram okna, idealnie będą współgrać uzupełniając wnętrze.

Wbrew pozorom coraz więcej osób decyduje się na żaluzje bez względu na styl swojego mieszkania. Króluje on głównie we wnętrzach o nowoczesnym charakterze, z racji swoich prostych kształtów.