Wbrew powrozom bardzo istotna jest dekoracja okna. Wybór odpowiednich zasłon bądź nie, może dopełnić całość bądź ją zupełnie zepsuć. Zobacz o czym musisz wiedzieć.

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej zasłony musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim funkcję jaka ma ona spełniać. Ma być dekoracją czy zaciemniać pomieszczenie.

Po drugie kolorystyka. Od niej w dużej mierze zależy czy optycznie pomniejszymy czy wydłużymy pomieszczenie. Zmniejszymy czy poszerzymy okno. Nie wolno zapomnieć tu o wielkości pomieszczenia i szerokości okna. W małym wnętrzu zbyt ciemne kolory mogą dodatkowo je zmniejszyć.

Po trzeci rodzaj mocowania. Jeśli jeszcze nie mamy na co założyć, mamy dowolność wyboru zasłon. Natomiast mając np. karnisz to nie wybierzemy szelkowych zasłon, ponieważ nie będzie to dobrze wyglądało. Dany rodzaj dostosowany do odpowiedniego sposobu zawieszenia.

Bardzo ważnym aspektem jest długość naszych zasłon. Zbyt długie będą wyglądać nieestetycznie. Za krótkie, mogą zmniejszyć pomieszczenie.

Ostatnim elementem jest styl. Bardzo ważne jest to aby zasłony pasowały do panującego we wnętrzu klimatu. Wybierając takie z zupełnie innej parady, zepsujemy wygląd pomieszczenia. Tyczy się to również zbyt wielu wzorów i kolorów w aranżacji.

Kierując się powyższymi zasadami, z pewnością wybierzemy właściwe zasłony. zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistów, który doradzą, która będzie lepsza dla naszego wnętrza a dodatkowo wybiorą właściwy rozmiar.