Podążając za trendami można zauważyć, że nowoczesne, minimalistyczne dodatki królują we wnętrzach. Szczególnie jeśli chodzi o okna. Drewniane żaluzje znów powracają do łask. Są nie tylko doskonalą alternatywą do rolet typu „dzień-noc”, przez które nie dociera aż tak dużo światła. Ale również zastąpią firanki. Bowiem, nie w każdym pomieszczeniu są one wskazane

Istotny jest fakt, że bez najmniejszego problemu możemy założyć je w kuchni. Nie zawsze zbierające kurz firanki, powiewające na wietrze sprzyja przygotowaniu potraw. Szczególnie, gdy blat roboczy znajduje się tuż pod oknem.

drewniane żaluzje

Drewniane żaluzje występują w różnych kolorach, dlatego doskonale nadadzą się do biura nadając wnętrzu charakteru, jednocześnie osłonią ekran przed odbijającymi się promieniami słonecznymi. Często możemy spotkać je w restauracjach, gdzie delikatnie odgradzają Nas od reszty otoczenia, zapewniając poczucie delikatnej prywatności. Wpuszczają przy tym światło i idealnie zastąpią Nam firanki, które nie zawsze pasują do charakteru danego miejsca.

W łazience doskonale odizolują Nas od gapiów, wpuszczając tym samym światło. Na co zwracają uwagę szczególnie kobiety. W pokoju dziennym, jak i dziecięcym żaluzje w kolorze białym uzupełnią nam całe pomieszczenie, dając wrażenie przemyślanego projektu. Nie tłumią światła tak jak tradycyjne materiałowe rolety, ale delikatnie je wpuszczają do wewnątrz.

Wybierając drewniane żaluzje, możemy w szybki sposób udekorować okna. Mając szeroki wybór kolorów dopasujemy je do wielu stylów. Od klasycznych, nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, ale również prowansalskich, rustykalnych, retro, skandynawskich i wielu innych.