Decydując się na zakup nowych zasłon czy firan często zastanawiamy się czy wybrać te tradycyjne na żabkach czy nowoczesne na przelotkach? Podpowiadamy jaka istnieje zasadnicza różnica między nimi, aby dokonać właściwego wyboru.

  • Czym są przelotki

Zasłony i firany na przelotkach inaczej nazywane na kołach w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Są nie tylko gustowne i eleganckie, ale również bardzo praktyczne. Ich największą zaletą jest Szybki i wygodny sposób ich zakładania. Przelotki w przeciwieństwie do żabek są wszyte W firanę bądź zasłonę a to oznacza, ze wieszamy i ściągamy firany wraz z nimi.

  • Co to są żabki

Żabki są o wiele mniej wygodne niż przelotki. Przede wszystkim są doczepione do karnisza, więc przy każdym wieszaniu zasłon bądź firany trzeba dołożyć wszelkich starań, aby ja równomiernie powiesić. Z drugiej strony są wygodniejsze do wyprania, ponieważ nie musimy układać ich równomiernie w pralce, aby nie obijały się o pralkę.

Czy wybrać przelotki czy żabki to kwestia bardzo  indywidualna, jednak przelotki są bardziej efektowne, wygodne i szybkie w zakładaniu.