Jadalnia lub salon, w którym prezentuje się duży stół, mieszczący całą rodzinę jest miejscem równie ważnym podczas aranżacji, co inne, codzienne pokoje. Różnicą między takimi pokojami polega na tym, że w takim salonie to stół odgrywa najważniejszą rolę i to na nim musimy skupić swoją uwagę.
Oczywiście nie obejdzie się bez obrusu. Jaki obrus wybrać?
Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad spójnością obrusu, zasłon i firanek, jednak po dłuższej chwili namysłu i wizualizacji, takie dopasowanie może zrobić oszałamiające wrażenie.

Jaki obrus wybrać?

Sytuacja jest dość łatwa w sytuacji kiedy posiadamy gładkie zasłony, wtedy koncentrujemy się wyłącznie na połączeniu obrusu z firankami. Co w sytuacji, gdy nasze zasłony są barwne i wzorzyste?
Kupując uniwersalny biały obrus nie ma problemu, ponieważ pasuje on do każdej zasłony, jednak wygląda nudno. Zastanówmy się nad obrusem w kolorystyce zasłon lub takim, który posiada chociażby element z motywu widniejącego na zasłonie. W tym sezonie to kwiaty królują w modzie, dlatego zasłony oraz obrus z motywem kwiatowym mogą efektywnie uatrakcyjnić wygląd pomieszczenia.