Rolety dzień noc to bez żadnych wątpliwości największy hit ostatnich lat. Jest kilka ważnych szczegółów, o których warto wiedzieć przymierzając się do zakupu rolet tego typu.
Czym są rolety dzień noc?
Rolety to wewnętrzne osłony na okno. Różnica między zwykłym, materiałowymi roletami polega na tym, że w tym przypadku tkanina to poziome pasy, nazywane profesjonalnie pasem zaciemniającym oraz transparentnym. Fenomen rolet polega na możliwości regulacji ilości światła dostającego się do pomieszczenia. Dzięki przesuwaniu się pasów, możemy zupełnie zaciemnić pokój lub jedynie ograniczyć światło by umożliwić sobie komfortowe wykonywanie czynności. Decydując się na rolety dzień noc, musimy wziąć pod uwagę, że w zależności od producenta, mogą się między sobą delikatnie różnić. Wymienić można klasyczne rolety, w wersji mini i w kasecie. Te trzy rodzaje różnią się przede wszystkim dopasowaniem do poszczególnych rodzajów okien.
Do jakich okien, który rodzaj rolet?

  • Klasyczne – idealnie nadają się do dużych okien, jednak ze względu, że są nieco nieporęczne, lepiej zdecydować się na nie w przypadku okien rzadko otwieranych.
  • Mini – najbardziej uniwersalne, możliwe do dopasowania w każdym oknie.
  • W kasecie – są to rolety, których możliwy jest montaż na drzwiach, np. balkonowych. Wygląda estetycznie i najbardziej przypada do gustu kupujących ze względu na to, że tkanina rolety jest ukryta.