Szeroka gama wszelkich osłon okiennych sprawia, że wybór jednej, odpowiadającej oczekiwaniom jest niezwykle trudny. Firany, zasłony, czy plisy okienne powinny łączyć ze sobą estetyczny wygląd i funkcjonalność. Na jaką opcję postawić? Plisy okienne należą do jednych z bardziej intrygujących możliwości, dlatego dzisiaj podpowiadamy, czy warto je kupować.

Dla mniej wtajemniczonych osób, plisy okienne to plisowane rolety, czy żaluzje. Jedno z najnowszych rozwiązań. Zaskakująca a za razem przyciągająca w plisach okiennych jest możliwość ich rozmieszczenia. Wybieramy odpowiadające nam miejsce, w którym chcielibyśmy umieścić plisy a te niezwykle praktyczne rolety rozciągną się zarówno od dołu jak i od góry.

Efektowne i efektywne! Co dzięki temu zyskujemy?
Dowolność wyboru. Najczęstszym powodem, dla którego stosujemy osłony w oknach, jest zapewnienie sobie komfortu i poczucia prywatności. W pomieszczeniach dość zacienionych, plisy okienne to wręcz idealne rozwiązanie. Zasłonięcie jedynie fragmentu okna, tak by uniknąć sąsiedzkich spojrzeń, pozwala na dostawanie się dużej ilości światła przez odsłonięty fragment okna. Do kolejnych zalet plisów można zaliczyć niezwykle duży wybór tkanin i co ważniejsze bardzo łatwy sposób utrzymania ich czystości. Tkaninę można bez problemu wyprać a charakter plisów odejmuje obowiązku ich prasowania!