Przy wyborze rolety do łazienki musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów, jest to wyjątkowe środowisko i musimy wybrać taką roletę, która posłuży nam jak najdłużej i dobrze będzie spełniać swoją rolę.

Środowisko w łazience, jaki materiał użyć przy wyborze rolety

Trzeba zwrócić uwagę na to, że w tym pomieszczeniu wilgotność i temperatura różnią się od innych części domu. Nie można o tym zapomnieć przy doborze rolety.

Kolejnym aspektem jest wybór materiału odpornego na pleśnie, grzyby oraz nie powinna wchłaniać wody. Ważna jest także struktura materiału, zaleca się wybranie takiego o gładkiej powierzchni w celu zapobiegania gromadzeniu się zabrudzeń i bakterii. Poliester bardzo dobrze sprawdza się w łazience, jest wysoce odporny na wilgoć i łatwy w utrzymaniu czystości.

Rodzaje rolet

Rolety rzymskie można podnosić i opuszczać według uznania. Pasują niemal do każdego rodzaju łazienki, są szykowne i funkcjonalne

Zasłony łazienkowe, lepiej sprawdzają się w większych pomieszczeniach, dzięki nim łazienka wygląda na potulną, a niekiedy na szykowna w zależności doboru materiału i fasonu.