Alergia jest jedną z chorób, która wymaga specjalnego dbania o czystość. Należy więc wybierać produkty, meble, które są odpowiednie dla osób cierpiących na tę dolegliwość. To samo tyczy się dodatków, w tym okiennych. Jak więc dbać o zasłony przy alergiku?

Prawda jest, że na zasłonach osiada kurz, jednak występuje to na każdym meblu i dodatkach. Utrzymanie porządku jest więc bardzo istotną kwestią, aby stan osoby z tą chorobą się nie pogorszył.  Nie oznacza to jednak, że nie można mieć w pokoju dekoracji okiennych.

Istotną kwestią jest jednak materiał, z którego są wykonane. Najlepiej unikać ciężkich zasłon z grubych materiałów jak welur. W nich lubią gromadzić się roztocza. Zdecydowanie lepsze będą zwiewniejsze i delikatniejsze. Warto zwrócić uwagę na skład – niektóre osoby mają specjalny rodzaj uczulenia, na konkretne tkaniny.

Materiały lżejsze są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ponieważ możemy je wyprać. Warto robić to systematycznie. Jednak w pierwszej kolejności sprawdź etykietkę odnośnie zasad prania. Wybieraj delikatne preparaty myjące, odpowiednie dla alergików.

Zasłony warto odkurzać, przy użyciu małej mocy. Doskonałym rozwiązaniem jest również potraktowaniem ich gorącą parą. Jednak urządzenie to jest kosztowne.