Większość osób nawet nie zdaję sobie sprawy jak firany mogą zmienić wygląd wnętrza. Wszystko jest zależne od kroju, długości, styku oraz przede wszystkim kolory. Kolor ma wpływ nie tylko na wystrój ale także na nasze samopoczucie. Niektóre odcienie wyciszają a nie które pobudzają do działania. Warto o tym pamiętać wybierając inne zasłony do sypialni a inne do pokoju dziennego.

Kupując idealne firanki zwróć uwagę na:

  • Zacienienie

Jest to bardzo ważna funkcjonalność. Na rynku obecnie jest ogromny wybór firan, jak również tkanin z jakich są uszyte. Jedne tkaniny bardziej przepuszczają światło inne mniej, dlatego kupując firanę zwróć na to uwagę.

  • Długość

Wyróżniamy dwie najpopularniejsze długości firan: Długie oraz krótkie sięgające najczęściej do parapetu. Jeżeli zależy ci na eleganckim wyglądzie i zatuszowaniu mankamentów lub brzydkiego kaloryfera zdecydowanie postaw na długie firany. Krótkie firany zdecydowanie prościej utrzymać w porządku, ponieważ nie zbierają tyle kurzu, dodatkowo pozostawiają odsłonięty grzejnik co z pewnością wpłynie na wyższą temperaturę.

  • Zawieszki

Najefektywniejsze w ostatnim czasie są firany na przelotkach; jednak istnieją jeszcze szelki oraz taśmy. Na szczęście nowoczesne karnisze są przystosowane do wszystkich możliwych rozwiązań. Każde z nich jest inne I m Inne walory.

  • Firana na przelotkach doskonałe sprawdza się na oknach balkonowych, ponieważ jest wygodna do przesuwania.
  • Firana na taśmie wygląda bardzo elegancki i równomiernie się marszczy, jednak zdecydowanie lepiej sprawdzą się na oknach nie otwieranych.
  • Natomiast firany na szelkach Są bardzo praktyczne i dają szerokie spektrum możliwości, ponieważ można w każdej chwili dowolnie je ułożyć i rozciągnąć.

 

Teraz gdy już wiesz na co zwrócić uwagę z pewnością wybierzesz firany spełniające Twoje oczekiwania.