Do aranżacji wnętrza potrzebna jest niezwykła wyobraźnia, pomysł i pewne dążenie do celu. Podstawą do udanego wnętrza jest eksperymentowanie, jednak uznaje się to za bardzo grząski grunt, ponieważ bardzo szybko można przesadzić.

Nie brakuje również pomysłów i inspiracji dotyczących dekoracji okien, bo to przecież nieodłączny element, dopełniający całość wystroju.
Najczęściej Panowie mylą zasłony z firanami, nie rozróżniając tych pojęć, podczas gdy kobiety zastanawiają się co będzie lepsze. Same firany? Same zasłony? A może połączenie obu wariantów? Rozwiązanie problemu nie będzie możliwe dopóki nie odpowiemy obie na inne pytanie, a mianowicie: stawiamy a wygląd, funkcjonalność, czy jedno i drugie?

Chcąc zapewnić sobie jedynie efektywny wygląd, z pewnością należy postawić na same zasłony. Idealnie dobrane zasłony z kwiatem na parapecie przyciągnie spojrzenia gości i zrobi oszałamiające wrażenie. Niestety to rozwiązanie nie pozawala na zachowanie prywatności. Odsłonięte okna mogą powodować u niektórych dyskomfort, dlatego w takich przypadkach lepiej wybrać firany. Najrozsądniejszą opcją wydaje się połączenie firan oraz zasłon. Wygląd nowoczesnych zasłon, które jednocześnie mogą służyć jako ochrona przed promieniami słońca oraz zapewniające prywatność firany spełnią oczekiwania najbardziej wymagających!