Jesień bez cienia wątpliwości jest porą roku, która łączy ze sobą słoneczne dni z tymi ponurymi i deszczowymi. Ponur aura wcale nie musi się udzielać w domu. Dobra aranżacja wnętrza, zmiana dodatków wystarczy! Zasłony stanowią bardzo istotny element, dzięki któremu jesteśmy w stanie kreować przestrzeń.

W ostatnich latach zasłony nieco zniknęły z okien, jednak teraz z powodzeniem wracają do naszych domów. Rozważając wszelkie trendy należy konkretnie sprecyzować w jaki sposób zasłona ma nam służyć. Ten element może być dekoracją, ale także ochronną (przed słońcem).

Najnowsze trendy przewidują oba rozwiązania, jednak znacznie różnią się od siebie. Zasłony, które są jedynie elementem dekoracyjnym zazwyczaj wykonane są z delikatnych, lekkich tkanin. Funkcjonalne zasłony to cięższe, grubsze materiały. Przechodząc do kwestii wizualnej zasłon, niezaprzeczalnym trendem na jesień są te wzorzyste. Barwne liście drzew, różnokolorowe kwiaty to „must have” w tym sezonie. Nie w każdym wnętrzu wzorzyste zasłony będą pasowały do stylu, dlatego modne są również jednokolorowe.

Ustaliliśmy jakie funkcje ma spełniać zasłona, jaki ma wyglądać wzór, pora na długość.

Bardzo często, szczególnie młodzi ludzie całkowicie rezygnują z firan. Przy braku firany, doskonale spisują się zasłony do ziemi. Podobnie we wnętrzach urządzanych bardziej w stylu klasycznym. W nowocześnie urządzonym wnętrzu śmiało można postawić na krótkie zasłony, jednak w tym sezonie zdecydowaną przewagę mają te długie.